مرکز مصالح و تکنولوژی های ساختمانی


گروه آموزشی: معماری
نام آزمایشگاه: مرکز مصالح و تکنولوژی معماری
نام سرپرست: دکتر محمدرضا عراقچیان
مرتبه علمی: استادیار
تلفن: 081-34210706
تلفن داخلی: 233
پست الکترونیک: araqchian@basu.ac.ir
صفحه خانگی: مشاهده صفحه خانگی
کارشناس: غلامحسین بشیریان
لینک: برای مشاهده آدرس مورد نظر، کلیک کنید.
توانمندی ها:

مرکز مصالح و تکنولوژی ساختمان

 

*       این مرکز به طور رسمی و با حضور ریاست محترم وقت دانشگاه جناب آقای دکتر زلفی گل ریاست محترم وقت دانشکده هنر ومعماری آقای دکتر محمدی فر و سایر همکاران دانشگاه و دانشکده در سال 1391 با بازسازی مکانی از چند انبار لوازم اسقاطی و غیر قابل استفاده افتتاح گردید . به جرات می توان گفت این مرکز ، تنها مرکز   مصالح ساختمانی در دانشگاههای کشور است که صورت سازمان یافته ، دسته بندی شده که نسبت به ذخیره و نمایش انواع مصالح ساختمانی اقدام کرده است.

*         در این مرکز بیش از 5000 از انواع مصالح ساختمانی در حوزه های سازه، معماری ، برق، تاسیسات ، معماری داخلی ، منظر و ... وجود دارد . همچنین حدود 20000 برگ اطلاعات مکتوب از چگونگی، قابلیت ها  و آمار تولید کنندگان انواع مصالح ساختمانی در این مرکز آرشیو شده است.

*          شروع این جمع آوری توسط آقای عراقچیان ،  مدرس دروس تکنولوژی در این رشته از حدود سال 1371 بوده است که نهایتاً در سال 1391 افتتاح رسمی این مرکز انجام پذیرفت . تمامی مصالح و مدارک این مرکز با هزینه شخصی آقای عراقچیان تهیه و به دانشگاه اهدا گردیده است. مجموعه این مدارک و مصالح از طرف ایشان  وقف دانشگاه شده است .

*        کلاسهای مرتبط با تکنولوژی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این مرکز تشکیل و همزمان با تدریس دانشجویان با مصالح و ویژگیهای آن به صورت عملی آشنا می شوند . در این مرکز تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان در خصوص تکنولوژی و سیستمهای پیشرفته ساختمانی نیز ارائه و قابل استفاده برای دانشجویان می باشد . علاوه بر دانشجویان این دانشگاه، از سایر دانشگاهها و همچنین ادارات و موسسات دولتی و خصوصی به منظور بازدید و بهره برداری به این مرکز مراجعه می کنند .